znajdz produkt
 
KOLUMNY GŁOŚNIKOWEKOLUMNY GŁOŚNIKOWE PRESTIGEZESTAWY GŁOśNIKOWESUBWOOFERYGŁOŚNIKI INSTALACYJNEPRODUKTY ARCHIWALNE
startKolumnyKolumnyZestawySubwooferyGŁoŚnikiProduktylinkikontakt
START              NASI
PARTNERZY
 KONTAKT
 
   
 

Tannoy Arena

System Arena składa się z czterech głośników satelitarnych, dedykowanego głośnika centralnego oraz aktywnego subwoofera. Akcesoria takie jak kolce do subwoofera, osłony pod kolce oraz 20 metrów kabla głośnikowego są w zestawie. Podstawki pod głośniki satelitarne występują jako wyposażenie opcjonalne. System Arena zbudowany jest przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć firmy Tannoy które udało się wprowadzić w pięciocalowych przetwornikach głośników satelitarnych.Obudowa głośników wykonana jest z odlewu aluminium co stwarza najbardziej optymalne warunki do pracy przetworników. Są one również ekranowane magnetycznie co zabezpiecza przed zniekształceniami obrazu tv w przypadku umieszczenia ich w bezpośredniej bliskości odbiornika telewizyjnego. Uniwersalność tego zestawu umożliwia dużą dowolność jeśli chodzi o montaż w pomieszczeniu.Głośniki satelitarne mogą być powieszone na ścianie, stać na podstawkach podłogowych lub też na małych podstawkach półkowych. Znakomicie wykończony na wysoki połysk zestaw oferowany jest w czterech kolorach: bronze, srebrny, czarny oraz biały.
W tym miejscu warto również wspomnieć o subwooferze, który dysponuje niewiarygodną mocą 300 watów i znakomicie komponuje się z satelitami tworząc realistyczną scenę kina domowego. Zewnętrzne regulatory umożliwiają kontrolę zakresu niskich częstotliwości od 60Hz w dół aż do najniższej częstotliwości operacyjnej. Dzięki temu udogodnieniu można łatwo dopasować poziom subwoofera do pozostałych głośników lub ustawić go według własnego uznania.

System głośnikowy Tannoy Arena krótko po swoim debiucie zdążył otrzymać mnóstwo pozytywnych ocen od mediów związanych z przemysłem elektronicznym. W wielu przypadkach były to oceny pięciogwiazdkowe. Został także wybrany najlepszym systemem głośnikowym roku 2005 w Wielkiej Brytanii przez tamtejsze wiodące czasopismo Home Cinema Choice. Aż w końcu stało się. Tannoy z dumą komunikuje, że system Arena zdobył nagrodę EISA i został wybrany Europejskim Systemem Kina Domowego numer 1. EISA jest europejską organizacją zrzeszającą 50 pism z 20 krajów europejskich zajmujących się tematyką audio, elektroniki przenośnej,video i foto. Raz do roku następuje spotkanie na szczycie i wybierani są zwycięzcy w poszczególnych kategoriach. Kryteria selekcji są niezwykle ostre a więc tym większym zaszczytem jest dla firmy Tannoy zdobycie tego tytułu.

Seria Tannoy Arena HighLine została stworzona z myślą o zastosowaniu w systemach kina domowego w których źródłem obrazu jest ekran plazmowy lub lcd. Linia obejmuje dwa modele HighLine 300 oraz HighLine 500. Obydwa te modele reprezentują inny poziom zaawansowania jak również inny poziom cenowy. Zarówno model 300 jak i 500 mogą być opcjonalnie wyposażone w pełny system uchwytów do montażu ściennego jak i w podstawki podłogowe. W standardzie dostarczane są uchwyty do montażu ściennego dla głośników satelitarnych jak i głośnika centralnego. Do wyboru są również niskie podstawki tzw. stołowe.

Główna charakterystyka
Przetworniki HighLine 500 to Dual Concentric o średnicy 100 mm wspomagane przez dodatkowy przetwornik basowy o takiej samej średnicy. Przetworniki HighLine 300 to dwa średniotonowe przetworniki o średnicy 75 mm, dwa przetworniki basowe o średnicy 75 mm oraz jeden przetwornik wysokotonowy o średnicy 19mm. Obudowy głośników obydwu modeli wykonane są z wysokociśnieniowej wytłoczki aluminiowej. Cały system jest tak zaprojektowany, że wszystkie jego komponenty pracują bezproblemowo w każdej żądanej kombinacji.System 300 jest oferowany w wykończeniu matowy srebrny i matowy czarny natomiast system 500 również w tych samych kolorach ale wykończonych na wysoki połysk. Natomiast subwoofery są w obydwu przypadkach oferowane w wykończeniu na wysoki połysk.

Tradycje firmy Tannoy w produkcji głośników sięgają wielu lat wstecz. Dzięki wieloletnim badaniom i rozwojowi technologii produkcji przetworników System Arena jest tym, czym jest - wspaniałym źródłem dźwięku komponującym się z każdym wnętrzem.

Zalety systemu HighLine 300:
* Perfekcyjna jakość wykończenia.
* Różnorodność opcji instalacyjnych
* Dwie wersje subwoofera, Z przetwornikiem 10 cali oraz 12 cali
* Możliwość umieszczenia subwoofera w 3 położeniach.

Korzyści
* Konfiguracja D'Appolito, czyli umieszczenie głośnika wysokotonowego pomiędzy dwoma średniotonowymi dzięki czemu ta sama konfiguracja wszystkich kolumn głośnikowych zapewnia lepszą spójność dźwięku.
* Pełna integracja systemu - wszystkie komponenty pasują do siebie w każdej konfiguracji.
* Możliwość pełnej kontroli 300 Watowego subwoofera przez dobór optymalnego poziomu głośności w zależności od odsłuchiwanego materiału.

Zalety systemu HighLine 500
* Dual Concentric - czołowa technologia głośników firmy Tannoy
* Niezwykle precyzyjna jakość wykonania ze szczegółową dbałością o każdy detal.
* Wykończenie na wysoki połysk
* Różnorodność opcji montażowych.
* Subwoofer dostępny w wersjach 10 cali oraz 12 cali jak i możliwość umieszczenia subwoofera w 3 pozycjach
* Identyczna konfiguracja wszystkich głośników satelitarnych.

Korzyści
* Niezwykła spójność dźwięku - kluczowy element w zestawach kina domowego
* Membrany głośników niskotonowych wykonane z pulpy papierowej a kopułka przetwornika wysokotonowego z tytanu. Dzięki temu następuje znaczne poszerzenie pasma przenoszonego przez zestaw, jak i dźwięk jest bardziej detaliczny. Wokal i instrumenty są bardziej odseparowane a dźwięk perkusji bardziej realny i dynamiczny. Dzięki opatentowanym rozwiązaniom firmy Tannoy, użytym w tym systemie cała rodzina doświadcza pełnego zadowolenia z efektów kina domowego w każdym zakątku pomieszczenia a nie tylko osoba siedząca pośrodku.
* Wszystkie produkty pasują do siebie niezależnie od użytej konfiguracji.
* Możliwość pełnej kontroli potężnego, 500 watowego subwoofera- dobór optymalnego poziomu głośności oraz położenia subwoofera w zależności od odsłuchiwanego materiału.