znajdz produkt
 
KOLUMNY GŁOŚNIKOWEKOLUMNY GŁOŚNIKOWE PRESTIGEZESTAWY GŁOśNIKOWESUBWOOFERYGŁOŚNIKI INSTALACYJNEPRODUKTY ARCHIWALNE
startKolumnyKolumnyZestawySubwooferyGŁoŚnikiProduktylinkikontakt
START              NASI
PARTNERZY
 KONTAKT
 
   
 

CENNIK PRODUKTY ARCHIWALNE

Powiększ zdjęcie nr 2
Powiększ zdjęcie nr 3
[ Tannoy Mercury VC maple ]
Powiększ zdjęcie nr 4
Powiększ zdjęcie nr 5
Powiększ zdjęcie nr 6
Zamów produkt przez formularz www

W skład serii Mercury V wchodzą cztery modele: podłogowy – Mercury V4, podstawkowy – Mercury V1, centralny – Mercury VC, surround – Mercury VR.

We wszystkich kolumnach wchodzących w skład linii zastosowano zaawansowane technologie pozwalające na uzyskanie rewelacyjnej relacji jakości reprodukowanego dźwięku do ceny produktu.

Jako głośniki wysokotonowe zastosowano nasycane nitro-uretanem, poliestrowe kopułki, napędzane magnesami neodymowymi. Nowy głośnik zapewnia odtwarzanie zakresu wysokich tonów na najwyższym poziomie wśród konstrukcji z tego przedziału cenowego. Jako membrany głośników niskośredniotonowych pracują bardzo lekkie i wytrzymałe stożki z pulpy papierowej o długich włóknach.

Zmieniono konstrukcję obudów, które są teraz bardzo solidne i sztywne dzięki czemu w minimalnym stopniu zakłócają dźwięk wytwarzany przez głośniki. Wszystkie kolumny serii zbudowane są z płyt wiórowych o bardzo wysokiej gęstości, a precyzyjnie dostrojona częstotliwość pracy tunelu bass-reflex zapewnia odtwarzanie barwnego basu bez jakichkolwiek podkolorowań z bardzo wysoką precyzją i dynamiką.

W najnowszej linii Mercury V zastosowano zwrotnicę zbudowaną w technologii DMT™, która wprowadzona była po raz pierwszy w High-Endowej linii „Definition”. Polega ona na budowaniu zwrotnicy z zastosowaniem materiałów o różnym tłumieniu drgań wewnętrznych i specjalnym mocowaniu kondensatorów. Dzięki temu uzyskano dynamiczne i precyzyjne brzmienia basu, gładkie i pozbawione podbarwień brzmienie średnicy i dokładne odwzorowanie górnego zakresu pasma.

W Tannoy Mercury V zastosowano absolutnie unikalne w budżetowych konstrukcjach, posrebrzane okablowanie z miedzi beztlenowej. Dzięki niemu Mercury V „oddycha” oferując bardzo precyzyjny, pełen szczegółów dźwięk, nasączony efektami dynamicznymi w skali mikro i makro zbliżony do oferowanego przez konstrukcje kosztujące znacznie więcej.

Warto także zwrócić uwagę na nietuzinkowy wygląd kolumn Tannoy Mercury V. Ich prosta i elegancka linia z aluminiowymi wstawkami akceptowana jest przez wszystkich którym zależy na pięknym wyglądzie wnętrza w którym znajdą one swoje miejsce. Kolumny z serii Mercury V (z wyjątkiem Mercury V4) przystosowane są do powieszenia na ścianie.

Dane techniczne

Parametry podstawowe:
Moc ciągła70 W
Moc szczytowa140 W
Skuteczność90 dB
Zalecana moc wzmacniacza10-90 W
Impedancja8 Ω
Pasmo przenoszenia67-25000 Hz
Dane szczegółowe
Częstotliwość podziału zwrotnicy2900 Hz
Parametry głośników
Głośnik wysokotonowy25 mm (1.00”) poliestrowa kopułka nasączana nitro-uretanem, magnes neodymowy
Gł. niskotonowy2 x 100 mm (4.00”) pulpa papierowa o długich włóknach
Ekranowanie magnetyczneTak
Typ zwrotnicy Linkwitz-Riley 4-tego rzędu
Konstrukcja
Typ obudowyBass reflex x 2, tunele na ściance tylnej
Wysokość140 mm
Szerokość430 mm
Głębokość170 mm
WykończeniaKlon cukrowy, Ciemny Orzech
Pojemność5,5 l
Waga4,9 kg

Dodatkowe informacje:


Okres gwarancji produktu w miesiacach: 24

Powieksz do pelnego rozmiaru vc, v c, v-c

głośnik centralny, centrum
głośniki centralne,
kolumna centralna,
kolumny centralne,

[ Kolumna głośnikowa centralna Tannoy Mercury VC wallnut ]